Rotary International Mangalia a obținut două monitoare funcții vitale, dezinfectant mâini și măști chirurgicale pentru Spitalul Mangalia, de la Administratia Porturilor Maritime Constanta. In contextul cresterii vertiginoase a numarului de imbolnaviri cu SARS — CoV‑2, ca urmare a adreselor transmise Asociatiei Rotary Manglia de reprezentantii Spitalului Municipal MANGALIA, inregistrate sub nr. 3500/19.03.2020 si 3758/25.03.2020, prin care ne solicitau sprijin in vederea achizitionarii a doua monitoare functii vitale, necesare supravegherii pacientilor critici, dezinfectant maini si masti chirurgicale, am obtinut sprijin de la Compania Nationala Administratia Porturilor Maritime Constanta, care a raspuns pozitiv solicitarii noastre. Multumim, pe această cale, sponsorului Compania Nationala Administatia Porturilor Maritime Constata S.A, pentru promptitudine si sprijin.